V následující sezóně plánujeme vrh "G"

Již nyní bereme rezervace na marta.salomova@seznam.cz
 • V noci z 24. na 25.12.2017 se v chovatelské stanici Dharmapala narodilo 8 krásných štěňátek (1 kluk černý s pálením, 2 kluci modří s pálením, 4 holky černé s pálením a 1 holka modrá s pálením). Pyšným otcem je náš Dagy - Sang Se Sang Dagpo, statečná maminka je Bodhicitta Siddha Dharmapala. V případě zájmu o štěňátko z tohoto spojení kontaktujte pana chovatele Petra Jirgala:

tel.č. 776 274 417

tibetskadoga@dharmapala.cz

 www.dharmapala.czVíce zde: https://www.oddolanskehojezu.cz/novinky/
chovatelské stanici Bohemia Sirague se v noci z 26. na 27.12. narodily dvě zlaté fenky. Tatínkem je náš pejsek Dagpo Sang Se Sang, máme velikou radost z jeho prvních zlatých štěňátek

Více zde: https://www.oddolanskehojezu.cz/novinky/
V chovatelské stanici Bohemia Sirague se v noci z 26. na 27.12. narodily dvě zlaté fenky. Tatínkem je náš pejsek Dagpo Sang Se Sang, máme velikou radost z jeho prvních zlatých štěňátek.

Více zde: https://www.oddolanskehojezu.cz/novinky/
V chovatelské stanici Bohemia Sirague se v noci z 26. na 27.12. narodily dvě zlaté fenky. Tatínkem je náš pejsek Dagpo Sang Se Sang, máme velikou radost z jeho prvních zlatých štěňátek.

Více zde: https://www.oddolanskehojezu.cz/novinky/

Po pečlivém výběru nejvhodnějšího ženicha pro naší Džiču jsme zvolili psa z našeho chovu. Dor-jee byl volba jak srdcem, tak i rozumem. Tento pan Pes, fanoušky obdivovaný, konkurencí nenáviděný, si naše srdce získal především svou úžasnou povahou. Je velmi milý, přátelský, veselý a hravý, přesto nezapře typický charakter tibeťáka - hrdost, odvaha, síla, ostražitost.

Dor-jeemu je nyní 8 let, je však stále neuvěřitelně vitální a vždy dobře naladěný. Má výborné výsledky zdravotních testů - štítná žláza, vyšetření očí, dysplazie, cholesterol..., majitelé s ním pravidelně absolvují preventivní vyšetření krve. Pravděpodobně se bude jednat o jeho poslední vrh. Spojení tak bude velmi zajímavé i chovatelsky.

Otec Dor-jeeho je legendou ve výstavním světě tibeťáků, Světový vítěz 2013, Multi Šampion a Multi Junior šampion Jetsan Narpo Ransi. Hrdou matkou je naše fenka, Grand šampionka Aqua od Dolanského jezu, která se nyní v dobré kondici dožívá krásných 13 let.

Dor-jee je výstavně nejúspěšnější pes z našeho chovu, šampion několika zemí a chovatelských klubů, BOB na Klubové výstavě KTD 2018 v Lišicích u uznávaného amerického rozhodčího a dlouholetého chovatele tibetských dog - Richarda Eichhorna. Velmi si ceníme jeho silné kostry a bohaté srsti, která na krku vytváří lví hřívu.

Očekáváme štěňátka černá s výrazným pálením a zlatá různých odstínů. Štěňátka budou mít výborné předpoklady pro výstavy a chov, budou ale také výborní společníci a hlídači, stejně jako oba rodiče.

Dor-jee od Dolanského jezu

Fotografie prarodičů plánovaných štěňátek

Proč štěňátko právě od nás?

ETIKA CHOVU:

 • Jsme malá rodinná chovatelská stanice. Psi jsou naším velkým koníčkem, nikoliv živností.

 • Máme dlouholeté zkušenosti s chovem psů, tibetským dogám se věnujeme již více než 15 let.

 • Zdraví a šťastný život našich psů jsou na prvním místě. Naši psi nejsou zavření ve výbězích, mají volný pohyb po celé zahradě. V současné době máme 3 TD, kterým se plně věnujeme. Jsou to především výborní hlídači a zároveň společníci, ne stroje na plození štěňat. Naše fenky nikdy neměly více než 2 vrhy za život.

 • Nejsme množitelé, máme maximálně jeden vrh ročně.

 • Představujeme plemeno a naše psy takové, jací skutečně jsou. Nemáme, co skrývat nebo zatajovat. Za naše psy se nestydíme ani v období línání. Zveřejňujeme fotografie z každodenního psího života, ne pouze nastrojené nebo počítačem upravené fotografie z výstavních kruhů.

 • Chováme pouze psy s PP. (Na otázku PROČ PES S PP existuje mnoho a mnoho článků, kupříkladu viz odkaz)

CHOVATELSKÝ SERVIS:

 • O štěňátka je vždy 100% postaráno, socializace štěňátek probíhá již od jejich narození. Štěňátka jsou v kontaktu s celou naší rodinou, psí smečkou i návštěvami.

 • Návštěva naší chovatelské stanice je po předchozí domluvě vždy vítaná.

 • Před odběrem pravidelně zasíláme budoucím majitelům fotografie a videa štěňat.

 • Štěňátka budou do nových domovů odcházet odčervená, očkovaná, s očkovacím průkazem - Europasem a čipem. Ke štěněti dostanou budoucí majitelé startovací balíček s pytlíkem superprémiových granulí, na které jsou štěňata zvyklá, oblíbenou hračku a "návod k použití", kde jsou stručně shrnuty informace o plemeni, konkrétním vrhu, péči o štěně a další rady.

 • Jsme zodpovědní chovatelé, budoucnost našich štěňat nám není lhostejná. S výchovou, socializací a péčí o TD rádi poradíme. Budeme rádi za každou zprávu nebo fotku štěňátka z nového domova.

VÝBĚR CHOVNÉHO PÁRU:

 • Chováme pouze na zdravých jedincích.

 • Naši psi plně odpovídají standardu FCI a to i bez umělých zásahů do exteriéru, které bohužel v dnešní době nejsou mezi chovateli psů neobvyklé (rovnání zubů, operace očních víček a jiné praktiky).

 • Pečlivě vybíráme nejlepšího plemeníka. Kromě zdraví, povahy a exteriéru nás zajímá také jeho původ. Uvědomujeme si, že kvalitní štěňata nedělá pouze otec a matka, ale směsice genů všech předků. 

 • Nepodporujeme příbuzenskou plemenitbu. Snažíme se o co největší genovou heterogenitu v plemeni, což podporuje zdravý chov.

BUDOUCÍ MAJITELÉ:

 • Psí výstavy pro nás nejsou prioritou. Chceme, aby se štěňátka dostala především do milujících, ale také zodpovědných rukou.

 • Tibetská doga není pes pro každého. Vyžaduje důslednou socializaci a porozumění. Jedná se o společenské psy, kteří jsou rádi nablízku svému pánu. Není to pes vhodný do bytu, do kotce ani do malého výběhu či na řetěz. Tibetská doga potřebuje prostor a volný pohyb.

 

Pro rezervaci štěněte vyplňte, prosím, tento krátký dotazník.

Tibetská doga

Tibetan mastiff

počítadlo.abz.cz

Do-khyi